Zobacz naszą holenderską stronę: www.vdu.nl

Masz pytania? 48 508 504 465


Praca w Holandii – Ogrodnictwo

Praca w Holandii - ogrodnictwo
Wśród szerokiej gamy ofert pracy w Holandii można znaleźć atrakcyjne propozycje zatrudnienia zarówno dla specjalistów, jak i dla pracowników fizycznych. Praca w tym europejskim kraju możliwa jest do podjęcia nie tylko w rolnictwie czy na produkcji, ale także w ogrodnictwie. Są to najczęściej stanowiska dla osób poszukujących zatrudnienia sezonowego, o przejściowym charakterze, które w przeważającej mierze nie wymagają specjalistycznych kwalifikacji ani znajomości języka na poziomie zaawansowanym.

Dla kogo praca przy kwiatach w Holandii?

Osoby poszukujące ofert pracy w Królestwie Niderlandów mogą zdecydować się na zatrudnienie między innymi:

  • w szklarni,
  • na polu i w sadownictwie,
  • przy kwiatach,
  • sortowanie owocow.

Ogrodnictwo to jeden z najprężniej rozwijających się sektorów holenderskiej gospodarki, a słynny „kraj tulipanów” od lat znajduje się w czołówce światowych eksporterów warzyw i owoców. Co ciekawe, propozycje zatrudnienia są skierowane bardzo często do par, a nawet całych rodzin. Zapotrzebowanie na pracowników wzrasta w szczególności w okresie letnim, ale warto pamiętać, że osoby do wykonywania czynności w szklarniach są poszukiwane przez cały rok.

Dlaczego warto zdecydować się na pracę w ogrodnictwie w Holandii?

To właśnie tutaj znajdują się największe na całym kontynencie plantacje kwiatów cebulkowych, w tym tulipanów, narcyzów, hiacyntów oraz lilii. Najstarszym regionem hodowli tulipanów jest Bollenstreek, ale kwiatowe uprawy można też znaleźć w prowincji Flevoland, na zachód i południe od miasta Emmeloord oraz nieopodal miasteczek Breezand, Anna Paulowna i Julianadorp. Holandia eksportuje cebulki kwiatowe o łącznej wartości 900 mln euro, głównie do Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz Chin.

Zarówno mniejsze, jak i większe szklarnie mogą stać się atrakcyjnym miejscem zatrudnienia dla osób poszukujących pracy w Holandii w ogrodnictwie. Największym zainteresowaniem od kilku lat cieszą się oferty bez znajomości języka, umożliwiające podjęcie zatrudnienia np. przy ścinaniu czy pakowaniu kwiatów. Ich zaletą jest przede wszystkim fakt, że od pracowników nie wymaga się doskonałej kondycji, a co więcej, wykonywanie czynności przy kwiatach jest o wiele lżejsze niż np. zatrudnienie w rolnictwie.

Chcąc zyskać dostęp do aktualnych propozycji pracy w branży ogrodniczej w Królestwie Niderlandów, zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową. Za naszym pośrednictwem można podjąć zarówno stałe zatrudnienie, jak i sezonowe (na okres przejściowy).

 

Wypełnij formularz i wyjedź z nami do pracy w holandii